Upadłość konsumencka

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś hasło UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA.
Zastanawiałeś się na czym ona polega, kto może ją ogłosić i jakie są skutki jej ogłoszenia?
W skrócie można powiedzieć, że upadłość konsumencka  to umorzenie długów osoby fizycznej tj osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej.  Po ogłoszeniu upadłości, długu rzeczywiście się pozbywasz, jednak na jego spłatę sąd przeznacza to co posiadasz, cały Twój majątek staje się od tej pory masą upadłości zarządzaną przez syndyka, jednak  w sytuacjach, gdy nie masz pracy ani żadnego majątku -  gdzie szansa, że spłacisz długi jest  wręcz minimalna sąd może umorzyć wszystkie Twoje długi   bez konieczności ich spłacania. Jeżeli nie masz majątku wówczas działania syndyka sprowadzają się do czynności  formalnych, które trwają najczęściej ok. 6 miesięcy.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nierzadko  jest jedynym wyjściem ze spirali długów.  Musisz wiedzieć, iż ogłoszenie upadłości zatrzyma Twoje rosnące długi. A to dlatego, że od dnia ogłoszenia upadłości  do Twoich zobowiązań przestają być naliczane  kolejne odsetki. Co także istotne  Twoi wierzyciele nie mogą Cię podać do sądu,  zaś toczące się przeciwko Tobie egzekucje komornicze zostają wstrzymane.
Ogłoszenie upadłości daje Ci możliwość nowego startu  w życie, z czystym kontem bez dręczących Cię długów. Można powiedzieć, że całe postępowanie umorzenia Twoich długów odbędzie się w jednym procesie sądowym a to oznacza, iż nie musisz starać się  o umorzenie długu u każdego z wierzycieli osobno.
Jeśli zastanawiasz się jak wyjść z długów ? Jeśli masz „nóż na gardle”  to warto wnioskować  o upadłość konsumencką.
Upadłość konsumencka  jest wybawieniem w sytuacji,  gdy zaciągnąłeś kredyty / pożyczki, których kwota spłaty przerasta Twoje możliwości finansowe.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest inicjowane wnioskiem  osoby fizycznej. Wniosek o ogłoszenie upadłości może złożyć jedynie dłużnik. Wierzyciele zostali pozbawieni takiej możliwości, natomiast mogą dochodzić zaspokojenia swoich wierzytelności w ramach trwania postępowania.  We wniosku należy wykazać swoją niewypłacalność  i fakt, że powstała nie  z Twojej winy. I tutaj można powiedzieć  zaczynają się schody. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż nie jest to rzecz łatwa do wykazania, wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Istnieją dwie okoliczności które mogą przeszkodzić w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Są nimi „zaciąganie zobowiązań w stanie niewypłacalności” oraz „zaciąganie zobowiązań celem dokonania oszustwa”. Niestety sięganie  po szybką pożyczkę,  gdy brakuje na spłatę zobowiązań jest dość częste. Większość dłużników próbuje się ratować niemal do „przedostatniej złotówki”, a to może być przez sąd zinterpretowane na niekorzyść wnioskującego o upadłość dłużnika. Oczywiście istnieje bardzo duży margines interpretacyjny. Rzecz w tym, aby we wniosku w umiejętny sposób naświetlić sytuację dłużnika, unikając powszechnie popełnianych błędów w tym zakresie.

Dlatego też jeśli zastanawiasz się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej skorzystaj z pomocy profesjonalistów, nie ryzykuj i nie pozwól by popełnione przez niewiedzę błędy w uzasadnieniu wniosku zniweczyły możliwość na ogłoszenie Twojej upadłości. Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam swoje zgłoszenie.

Jednocześnie wskazujemy, iż przyjęcie sprawy z zakresu upadłości konsumenckiej podlega płatności, kwota jest każdorazowo indywidualnie uzgadniana z Klientem  i uzależniona jest ona od stopnia skomplikowania sprawy i poczynionych na nią nakładów pracy.
DOSTAŁEŚ NAKAZ ZAPŁATY LUB WYROK ZAOCZNY Z SĄDU?
DOWIEDZ SIĘ CZY MOŻESZ UNIKNĄĆ SPŁATY DŁUGU !