Zatrzymaj komornika

Często zdarza się, że dłużnik o swoim długu dowiaduje się dopiero z korespondencji otrzymanej od komornika, lub kiedy zostaną mu zablokowane środki na koncie. Zastanawiasz się jak to jest możliwe, dlaczego nie otrzymałeś wcześniej żadnego wezwania, pisma czy też zawiadomienia o toczącym się przeciwko Tobie postępowaniu?
Najczęściej  jest to spowodowane tym, iż firma która wniosła przeciwko Tobie sprawę do sądu posiadała Twój nieaktualny adres zamieszkania. Obecnie Sąd na etapie postępowania sądowego nie ma obowiązku ani możliwości  zweryfikować czy adres dłużnika wskazany w pozwie jest aktualny. Jeżeli korespondencja kierowana z Sądu na adres dłużnika nie zostanie przez niego odebrana a na zwrotnym potwierdzeniu odbioru przesyłki nie zostanie umieszczona przez listonosza adnotacja – adresat wyprowadził się lub adresat nie mieszka pod wskazanym adresem- przesyłka taka uznawana jest jako skutecznie doręczona – następuje tzw. fikcja doręczenia. Krótko mówiąc pomimo, że adresat nie odebrał przesyłki zawierającej np. nakaz zapłaty czy inny dokument, to w aktach sprawy przesyłka taka uznana jest jako skutecznie doręczona tj uznana za doręczoną. Po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty wierzyciel wnosi o nadanie przez Sąd klauzuli wykonalności dla nakazu zapłaty i kieruje sprawę do komornika.

Z powodu braku doręczenia nakazu zapłaty pozbawiony Jesteś możliwości skutecznej obrony na etapie postępowania sądowego. Jeżeli wydaje Ci się, że Twój dług nie jest zasadny, przedawniony lub Twoim zdaniem w ogóle nie istniał, bądź został przez Ciebie w całości spłacony niezwłocznie skontaktuj się z nami. Być może będziemy mogli Ci pomóc. Postaramy się odzyskać pieniądze, które wyegzekwował do Ciebie komornik.
Działamy na terenie całego kraju.
DOSTAŁEŚ NAKAZ ZAPŁATY LUB WYROK ZAOCZNY Z SĄDU?
DOWIEDZ SIĘ CZY MOŻESZ UNIKNĄĆ SPŁATY DŁUGU !